Historia ruletki

AmericanRoulette

Tak jak w przypadku wielu gier, również w przypadku ruletki istnieją różne teorie na temat jej pochodzenia. Najbardziej popularna jest ta, w której ruletka została wynaleziona w 1655 roku w klasztornym odosobnieniu przez francuskiego naukowca zwanego Blaise Pascal.

Druga teoria jest bardzo podobna i po prostu mówi o tym, że ruletka została wynaleziona przez przypadkowego francuskiego mnicha w celu złagodzenia monotonii prostego klasztornego życia.

Trzecia teoria głosi, że to francuscy mnisi Dominikanie wynaleźli ruletkę, opierając ją na starej tybetańskiej grze. Gra podobno pochodziła z Chin, ale niestety, sposób gry nie został zarejestrowany. Mnisi prawdopodobnie stworzyli grę w której ustawiano losowo 37 statuetek na polach oznaczonych od 0 do 36 na obrzeżu obrotowego koła.

Z tych trzech podanych powyżej teorii, trzecia wydaje się najmniej prawdopodobna, jednak, wspólnym tematem ich wszystkich jest to, że gra została wymyślona w klasztorze we Francji i to wydaje się być historia najbliższa prawdy, a to czy rzeczywistym wynalazcą był mnich Blaise Pascal jest również całkiem prawdopodobne.